Prague Challenge a předání šeku od Nadace ČEZ

30.7.2018

Čtrnáctiletý Jakub je vášnivý florbalista a touží osobně zažít atmosféru světového šampionátu, který proběhne v prosinci v Praze. Osmiletý Ján si splnil sen, když se potkal s Jaromírem Jágrem, sám totiž hraje hokej. Devítiletý Tonda se věnuje baseballu a jeho starší sestra Anička patří ve své věkové kategorii k nejlepším akvabelám. Anička má několik titulů mistryně republiky, jezdívá už závodit do ciziny a ze všeho nejvíc si přeje dostat se na olympijské hry.

Všechny tyto malé sportovce podporuje Česká olympijská nadace, která přispívá na sportovní vybavení, členské příspěvky, soustředění, sportovní kurzy či kroužky rodinám, které by si jinak sportovní aktivity dětí nemohly vzhledem k tíživé finanční situaci dovolit. Na konkrétní podporu nyní přibude 100 tisíc korun. Právě za tuto částku proměnila Nadace ČEZ body, které nasbírali všichni, kteří se pustili do individuální výzvy T-Mobile Olympijského běhu prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem.

37939394_10211894606311097_2954041560880119808_n

„Vždycky jsem velmi rád, když se podaří propojit několik dobrých věcí. Kdokoli se mohl zapojit do individuální výzvy, tím že sám sportoval a navíc ještě pomohl dětem, které sport prostě baví, ale bez další podpory by se mu nemohly věnovat. V tom je aplikace EPP výjimečná – dokáže spojit radost z pohybu a dobrého skutku.“ řekl Petr Graclík, generální sekretář Českého olympijského výboru.

Šek převzaly děti podporované Českou olympijskou nadací, které se zúčastnily běžeckého klání v rámci doprovodného programu závodu triatlonové série CHALLENGE v Praze.

„Jsem rád, že můžeme spolupracovat s Českou olympijskou nadací a pomáhat tam, kde ke splnění snů stačí jen krůček v podobě sportovních pomůcek, protože zápal a odhodlání dětem rozhodně nechybí. Děkuji všem, kteří se zapojili do individuální výzvy a prostřednictvím EPPky pomohli svým pohybem.“ dodává Daniel Novák, manažer Nadace ČEZ.

Běžecké souboje dětí odstartoval šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, který je tváří aplikace EPP a zároveň je patronem České olympijské nadace. Ta podporuje děti ve věku 6 až 18 let již šestým rokem a za tu dobu rozdělila 12 126 260 korun mezi 2059 příjemců. Nadace navíc plní dětské sny, a tak například loni Jiří Ježek předal kolo malému Matějovi, který se i přes velký zdravotní hendikep chtěl zapojit do dětských triatlonových závodů.

clanek-nad

Tentokrát se nejúspěšnější hendikepovaný cyklista pustí do podpory nadace ještě jinak – v sobotní štafetě v rámci závodu triatlonové série CHALLENGE totiž bude startovat společně s dálkovou plavkyní Janou Pechanovou, medailistkou z mistrovství světa i Evropy, a Martinou Voříškovou, manažerkou České olympijské nadace, která poběží závěrečný půlmaraton. „Vždycky se rád zapojím, protože mně samotnému hodně lidí pomohlo v tom, abych začal se sportem, a tak se teď snažím takovou podporu vracet.“ řekl Jiří Ježek.

Partneři