Aprílový závod novinářů

9.4.2019

Více než 60 vyznavačů zimních sportů se zúčastnilo v Harrachově dvanáctého ročníku exhibičního závodu ČEZ KSN Cupu, mistrovství republiky sportovních novinářů a jejich hostů v obřím slalomu. Poměřit síly se svými kamarády na apríla přijeli také judista Lukáš Krpálek, olympijský vítěz z Ria, či stříbrný medailista z Pchjongčchangu biatlonista Michal Krčmář.

CEV_5181

„To je poprvé, co letos konečně nemusím jet někam do kopce,“ utrousil s úsměvem biatlonista Krčmář ve startovní brance závodu na červené sjezdovce na Rýžovišti.

Ve startovní listině nechyběl bývalý reprezentant Borek Zakouřil, jasně nejrychlejší lyžař dne, ani dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus. Ten se těsně musel sklonit před uměním Radka Čermáka, který prokázal, že jako čerstvě osmý muž z mistrovství světa v rychlostním lyžování umí jezdit i se zatáčkami. „Ale radši bych to vzal rovně dolů,“ pousmál se Čermák.

Jízdu na čas si vyzkoušela také desítka dětí z České olympijské nadace, z nichž nejrychlejším chlapcem byl snowboardista a lyžař Adam Richter. Nejrychlejší dívkou byla volejbalistka Berenika Šporková. V závodě nechyběl ani bývalý reprezentant v běhu na lyžích Dušan Kožíšek, snowboardista Michal Novotný či paralympijští reprezentanti Miroslav Lidinský a Pavel Bambousek a mnohonásobná vítězka deaflympiády Tereza Kmochová. Mezi novináři byl nejrychlejší Jiří Rejman z České televize.

CEV_6359

Po závodě byl pro všechny účastníky připraven oběd v podobě grilování a následně si děti mohly do sytosti užít volného lyžování, které bylo díky nádhernému počasí opravdu povedené!

Děkujeme pořadatelům za přizvání na skvěle připravenou akci a budeme se těšit na další ročník ČEZ KSN Cupu!

Všechny fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Partneři