Spolupráce

 • ČON dlouhodobě spolupracuje s APERIO – Společností pro zdravé rodičovství. APERIO nabízí bezplatné poradenství, programy, kurzy a semináře pro rodiče.

Zveme vás na kurz NOVÉ ŠANCE, který vám dodá energii a změní vám život. I náročná situace se může stát výzvou a dobrodružstvím, když najdete ty správné průvodce. Kurz je určen především pro rodiče samoživitele a rodičům v náročných životních situacích.

S námi se naučíte zvládnout výchovu dětí a uživit rodinu, i když jste sólo a nevíte, kde vám hlava stojí. Kurz je bezplatný, prakticky zaměřený a vedou jej zkušení odborníci: psycholožka, osobní koučka, personalista a finanční poradce. Hlídání dětí je zajištěné. Přespolní mají v místě konání ubytování zdarma.

Pomůžeme vám zorientovat se ve vaší situaci, ať je jakkoli složitá. S pomocí personalisty si najdete cestu k práci, jakou potřebujete. Oporou vám bude plán, který si připravíte pod vedením psycholožky. Naučíte se ukočírovat rodinný rozpočet a lépe se domluvit s dětmi i (bývalými) partnery.

Hlavní témata budou: nácvik zvládání stresu, praktický kariérní restart, trénink k sebeprezentaci, minikurz komunikace, rodičovské právní minimum. Více o tom, co vás v kurzu čeká najdete. Více o tom, co vás v kurzu čeká najdete na  ZDE.

Aperio-Nove Sance SR-banner-siroky- 600 _ obtížná situace

 

 • ČON a Barevný svět dětí              

bsd_logo_neorezane

Barevný svět dětí, z.s. je pražská nezisková organizace, která nabízí pomocnou ruku ohroženým a pěstounským rodinám již od roku 2004. Česká olympijská nadace nabízí svou podporu pěstounským rodinám a rodinám, které se ocitly v tíživé situaci. Propojení je tedy na místě. Znáte Barevný svět dětí? Aktuálně nabízí uvedené projekty:

-        projekt Kámoš má za cíl podporovat zdravý rozvoj dětí, jejich talent a zájmy. Poskytuje služby na podporu ohrožených rodin, které jsou v péči OSPOD. Děti jsou párovány s asistenty, tzv. “velkými Kámoši”, kteří je podporují v praktických otázkách života, tj. ve vzdělávání a ve výběru zdravého trávení volného času a snaží se je rozvíjet také v citové oblasti. Rodičům projekt poskytuje různé podpůrné služby (psycholog, sociální poradce, právní poradce apod.).

-        v projektu Služby pro pěstouny je pomáháno pěstounským rodinám prostřednictvím komplexních podpůrných, respitních a vzdělávacích služeb, jsou uzavírány dohody o výkonu pěstounské péče a rodiny jsou doprovázené.

-        aktivity projektu Služby pro odborníky a veřejnost cílí na systémové působení na laickou, odbornou i zákonodárnou veřejnost; přispívají ke zlepšení komunikace mezi odborníky z oblasti rodinné politiky, propagují tématiku práce s ohroženými a náhradními rodinami u široké veřejnosti a nabízí podpůrné služby.

Více o Barevném světě dětí: www.barevnysvetdeti.czhttp://facebook.com/barevnysvetdetios

 

 • Děkujeme Nadaci ČEZ a všem sportovcům za podporu!

Screenshot_2016-08-07-23-44-55

 • Aukce slonů Olympijský park Rio

 • Připravujeme aukci dřevěných slůňat 50×35 cm z dílny Jiřího Soubusty, které výtvarně ztvárnili naši úspěšní olympionici. Aukce probíhá od 15. 8. do 21. 8. 2016 na Aukro.cz
 • ceskaolympijskanadace-logo  logoSNapisemDole aukro
 • Život dětem a Česká olympijská nadace

  společně pomáhají dětem, kterým jejich zdravotní či sociální znevýhodnění nevzalo lásku ke sportu. Výtěžek z charitativní aukce dřevěných slůňat je určen dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje. Partnerem aukce je Aukro.cz.

  Jaromír Jágr – lední hokej aukce končí 21.8. v 19:50 hod
  Tomáš Plekanec – lední hokej aukce končí 21.8. v 19:40 hod
  Gabriela Koukalová (Soukalová) – biatlon aukce končí 21.8. v 19:30 hod
  Jan Železný – oštěp aukce končí 21.8. v 19:20 hod
  Eva Samková – snowboardcross aukce končí 21.8. v 19:10 hod
  Miroslava Topinková – Knapková – skif aukce končí 21.8. v 19:00 hod
  Petr Koukal – badminton aukce končí 21.8. v 18:50 hod

  slon-gabca-koukalova slon-jaromir-jagr slon-jan-zelezny slon-tomas-plekanec aukce-sloni-evasamkova aukce-sloni-mirkaknapkova aukce-sloni-petrkoukal

  PŘEJÍT NA STRÁNKU AUKCE

  Komu nyní pomáháme

  Pomáháme Romanovi

  V rámci akce Olympijský park Rio-Lipno 2016 proběhne od 15. 8. do 21. 8. 2016 aukce slůňat z dílny Jiřího Soubusty, které výtvarně ztvárnili naši úspěšní olympionici. Výtěžek z charitativní aukce dřevěných slůňat je určen dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje.

  Dobrý den, jmenuji se Roman Svoboda

  aukce-slunat2016-Roman2Jsem 14-ti letý chlapec, který v současné době bydlí s rodiči a bratrem Liborem v Praze. Do Prahy jsme se museli přestěhovat, když mi bylo 9 let. Do té doby jsme bydleli v rodinném domku v Jizerských horách. Prvních pět let mého života jsme prožili jako každá jiná rodina. Když bylo bráchovi 2,5 roku, tak začal mít zdravotní problémy, z čehož plynuly časté a dlouhodobé hospitalizace v pražských nemocnicích. Já jsem se najednou ocitl v nejistotě a stálého očekávání, kdy se vše vrátí k normálu. Mezi tím jsem začal navštěvovat ZŠ Velké Hamry a také jsem rád sportoval – plavání, horolezení, jízda na kole.

  Tím jak byl brácha po nemocnicích se naše rodina rozdělila na dva tábory. Já s tátou a brácha s mámou v nemocnici. Dá se říci, že takto to bylo asi 4 roky, když byl brácha s mámou doma nikdy jsem nevěděl, kdy zase budou muset odjet do nemocnice a na jak dlouho. Nakonec se rodiče rozhodli, že se musíme přestěhovat do Prahy, aby jsme mohli být všichni spolu a já mohl vyrůstat s bráchou.

  aukce-slunat2016-Roman12U bráchy lékaři nakonec zjistili vzácné onemocnění, které vylučuje přijímání potravy běžnou cestou. Je vyživován pomocí parenterální výživy. Brácha je s tímto onemocněním v péči lékařů FN Motol. Rodiče jsou ve vedení spolku Život bez střeva, který pomáhá nemocným s nutností domácí parenterální výživy. Článek o Liborovi najdete na webových stránkách zivotbezstreva.cz.
  Přechodem do Prahy se mi změnil život. Z malého městečka v Jizerských horách jsem se ocitl v hlavním městě Praha. Začal jsem navštěvovat novou školu, postupně jsem si získával nové kamarády a také jsme s rodiči hledali sport, kterému bych se chtěl věnovat. Nakonec jsme vybrali veslování, které mi alespoň trochu vrací přírodu.

  Sport mi alespoň trochu pomáhá při překonávání nástrah, které přináší bráchovo onemocnění a je to místo, kde mám přírodu a mohu si zde plnit své sny a cíle.

  V současné době studuji osmileté Gymnázium na Kavalírce, kde jsem úspěšně ukončil třetí ročník. Díky sportu jsem se také poznal spoustu nových kamarádů a úžasných sportovců, kteří mi jsou vzorem. Když to jde a onemocnění bráchy to dovolí i on se na veslování či setkání se sportovci přijde podívat, což mu také pomáhá v boji s jeho nemocí.

  Rád bych tedy poděkoval všem, kteří nám tuto možnost dali a podporují nás. Na oplátku posílám pár fotek mých úspěchů z veslování.
  aukce-slunat2016-Roman1 aukce-slunat2016-Roman3 aukce-slunat2016-Roman4 aukce-slunat2016-Roman5 aukce-slunat2016-Roman6 aukce-slunat2016-Roman7 aukce-slunat2016-Roman8 aukce-slunat2016-Roman9 aukce-slunat2016-Roman10 aukce-slunat2016-Roman11

  Pomáháme Monice

  V rámci akce Olympijský park Rio-Lipno 2016 proběhne od 15. 8. do 21. 8. 2016 aukce slůňat z dílny Jiřího Soubusty, které výtvarně ztvárnili naši úspěšní olympionici. Výtěžek z charitativní aukce dřevěných slůňat je určen dětem, které jejich onemocnění nebo sociální znevýhodnění ve sportu omezuje.

  Jmenuji se Monika Valachová.

  aukce-slunat2016-Monika-8Bydlím v podhorské vesnici v rodinném domku s rodiči a bratrem. V přízemí domku s námi bydlí babička s dědou. Mamka je zaměstnána v místní mateřské škole jako vedoucí stravování. Otec před nehodou pracoval jako projektant. Po nehodě musel práci přerušit, protože mi se vším pomáhá. Bratr studuje 5. rokem v Praze na ČVUT na stavební fakultě.

  Dne 18.3.2012 jsem utrpěla mnohačetná velmi těžká poranění při autonehodě jako spolujezdec. Rok jsem cestovala po zdravotnických zařízeních: FN Hradec Králové, spinální jednotka v Liberci, RU Kladruby, centrum Paraple, RU Brandýs n. O. a další. Banální výlet do bazénu skončil 2 km od našeho bydliště tragédií, která naší rodině ve vteřině změnila život. Řidič, který nehodu zavinil a byl do té doby mým přítelem, mně po 4. měsících opustil bez jediné omluvy nebo vysvětlení.

  Jsme sportovně založená rodina, rodiče nás od raného věku vedli ke všemu, co je spojené s pohybem. Nyní jsem po úrazu upoutaná na invalidní vozík, jsem paraplegik současně s velmi omezenou hybností levé ruky.

  Devět let jsem navštěvovala ZUŠ v Žamberku, obor tanec. Od svých 6 let jsem závodně cvičila sportovní aerobic. Naše skupina čtyř děvčat se celkem dobře umisťovala na státních soutěžích. Od 14 let jsem pravidelně navštěvovala kurzy zumby a plánovala kurz instruktora zumby v 18 letech. To už jsem bohužel nestihla.

  Po absolvování ZUŠ, obor tanec jsem pokračovala dále v téže ZUŠ ve hře na klavír a na střední škole započala hrát na kytaru. Ani tyto aktivity, bohužel, již nejsou možné z důvodu špatné hybnosti levé ruky.

  Ve volném čase jsem ráda jezdila na kole, na kolečkových bruslích, v zimě na bruslích, velmi ráda jsem lyžovala jak na sjezdových, tak i na běžeckých lyžích. Po celý rok jsem se věnovala plavání, v létě na dovolených a v zimě v krytém bazénu.

  Po úrazu jsem měla dva roky přerušenou docházku na střední pedagogickou školu v Litomyšli. V září 2013 mi bylo umožněno ve studiu pokračovat. Za přístup vedení školy a učitelského sboru jsme velice vděční. V květnu 2015 jsem úspěšně složila maturitní zkoušku. Na vysokou školu jsem nebyla přijata. Nyní navštěvuji denní pomaturitní studium anglického jazyka.

  V březnu 2013 jsem absolvovala speciální kurz autoškoly. Koupili jsme auto upravené na ruční ovládání, takže moje soběstačnost se o hodně zlepšila. V létě 2013 se nám podařilo dokončit výtahovou plošinu za pomoci státního příspěvku a občanů naší vesnice. To byla pro mě, ale hlavně pro otce a bratra ohromná úleva, že mě nemusí do prvního patra několikrát denně nosit.

  Částečně jsem ztratila domácí soukromí, protože jsme zřídili nový pokojík z ložnice vedle obývacího pokoje. Ložnici rodičů jsme přestěhovali do podkroví (můj dřívější pokojík), kam už přístup na vozíku není možný.

  Kromě studia anglického jazyka hraji závodně stolní tenis (liga vozíčkářů ve stolním tenise). Hraji za Plzeň Sokol Lhůta. S Centrem Paraple, s o.s. Sportability nebo s rodinou jezdím v zimě lyžovat na monoski.

  V letních měsících bych ráda jezdila na handbike, což je trojkolka která mi může umožnit aktivní trávení volného času, dostupnost míst jinak zcela nedostupných na mechanickém vozíku, setkávání s dalšími lidmi a největším přínosem by byla možnost pravidelné rehabilitace. Moc děkuji všem, kteří mne v mém odhodlání podpoří.
  aukce-slunat2016-Monika-14 aukce-slunat2016-Monika-13 aukce-slunat2016-Monika-12 aukce-slunat2016-Monika-11 aukce-slunat2016-Monika-10 aukce-slunat2016-Monika-9 aukce-slunat2016-Monika-7 aukce-slunat2016-Monika-6 aukce-slunat2016-Monika-5 aukce-slunat2016-Monika-4 aukce-slunat2016-Monika-3 aukce-slunat2016-Monika-2

 • ČON podporuje kempy své patronky, Zuzky Hejnové!  Na HESU kemp Zuzky Hejnové se začátkem února chystají i děti podpořené ČON do Sportovního centra Nymburk. Zkušení HESU trenéři včele se Zuzkou, patronkou České olympijské nadace, mají opět přichystaný bohatý, zajímavý a poučný sportovní program.

HESU – Sportovní akademie Zuzany Hejnové

http://www.hesu.cz/kempy/2016/2/5/sportovn-kemp-hesu-nymburk

http://www.hesu.cz/kempy/

 

 

 

 

 

 

 

Partneři