Splněné sny

Ve sportu i v životě je důležité uvědomovat si, kam člověk směřuje, čeho chce dosáhnout a po jaké cestě se lze vydat. Ve sportu na tyto otázky může napomoci odpovědět někdo, kdo prošel již dlouhý kus sportovní cesty. Česká olympijská nadace má jako jeden ze svých základních pilířů a poslání plnění dětských sportovních snů. Každý sen je trochu jiný, většina však s trochou představivosti a velké dávky pochopení a společenské odpovědnosti splnitelná.

Nejen patroni nadace (medailisté z olympijských her v Londýně, Vancouveru a Soči), ale i další české sportovní hvězdy, jsou vzory, idoly a inspirací pro mnohé mladé sportovce, kteří o nich sní, přejí se s nimi osobně setkat, zatrénovat a získat rady pro svůj sport. Společenská odpovědnost našich sportovních hvězd je natolik výrazná, že dětem plní jeden sen za druhým…

 


Setkání na vodě s Josefem Dostálem – v rámci akce Vánoční strom splněných přání 2018

16. 6. 2019

Mladá nadějná kanoistka Eliška si už dlouhou dobu přála setkat se osobně s bronzovým medailistou z letních olympijských her Josefem Dostálem. Toto přání se povedlo splnit na výbornou. Eliška byla ze setkání nadšená a považuje to za svůj top zážitek. Pepa provedl Elišku zázemím loděnice pražské Dukly, předal pár rad ohledně přípravy, stylu tréninku a startů. Třešničkou na pomyslném dortu byl samotný trénink na vodě. Mrkněte se na fotky a povedenou reportáž!

P1210430  P1210379P1210362 


Setkání s plavkyní Simonou Kubovou – v rámci akce Vánoční strom splněných přání 2018

11. 5. 2019

Další splněné sny, radostné úsměvy a šťastnější děti díky sportu! Tak vypadala sobota v Chomutově, kde proběhlo setkání dětí z České olympijské nadace s plavkyní Simonou Kubovou, první nominovanou sportovkyní na LOH do Tokia!

Simona si pro děti připravila komplexní plavecký trénink, ve kterém nechyběly její tipy na to, jak připravit a zahřát tělo před samotným výkonem. Po plaveckém tréninku a nácviku šipky dětem předvedla, jak se po tréninku protáhnout, poradila co a kdy jíst a odpovídala na veškeré dotazy těchto mladých nadšených plavců. Všichni odcházeli příjemně unaveni a s úsměvem na tváři! Simono, děkujeme!

D9B0AB99-A66E-4A33-ABE2-B2FCDE92C6C9 

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.


Emma na zápase Bílých Tygrů Liberec – v rámci akce Vánoční strom splněných přání 2018

24. 2. 2019

Další splněný sen za námi! Nadací podpořená mladá hokejistka Emma si užila naprosto úžasný zápas Bílých Tygrů Liberec proti Mountfield HK, který byl mimořádně napínavý a na počty gólů velice bohatý. V Home Credit Arena sledovalo toto utkání 7 221 diváků! „Emma cestou domů stále nemohla uvěřit, že se jí to všechno splnilo. A vlastně nad její očekávání! Moc Vám za tuto možnost děkujeme. Poděkování se ani nedá vyjádřit slovy…“ uzavírá maminka. Pro Emmu bylo na místě přichystáno krom vysněného zhlédnutí zápasu i několik překvapení! Osobní setkání s brankářem Romanem Willem, podepsaný puk, prohlídka kabiny hokejistů a přímo při zápasu zahrání písně od Emmy oblíbeného zpěváka! Jsme rádi, že máme další šťastnější dítě díky sportu!

Roman Will a Emma (2)


Mladí tenisté ČON na Davis Cupu – v rámci akce Vánoční strom splněných přání 2018

2. 2. 2019

Česká olympijská nadace plnila další dětské sny. Tentokrát na kvalifikačním zápase Davis Cup, který se odehrál v Ostravě. Tři talentovaní mladí tenisté si užili nejen skvělou podívanou, ale i setkání s tenisovými profíky Adamem Pavláskem a Radkem Štěpánkem. „Pro syna bylo setkání a rozhovor s jeho velkým vzorem Radkem Štěpánkem naprosté překvapení, které nečekal! Moc děkujeme!“ sdělila maminka podpořeného Daniela.

Matouš_Kristian_Klimovič2 IMG_20190202_133053 IMG_20190202_160214


Terezka si zatrénovala pod vedením Tomáše Vernera – v rámci akce Vánoční strom splněných přání 2018

13. 1. 2019

Bývalý úspěšný český krasobruslař a mistr Evropy je stále obrovským vzorem pro mnoho mladých českých sportovců. Tomáš Verner se zhostil role Ježíška a trenéra s obvyklou elegancí a úsměvem. Hodinový trénink od velké hvězdy mohly zažít i další podpořené děti ČON, které měly podobný sen jako Terezka. Všichni si tak odnesly nezapomenutelné zážitky!

IMG_1502  IMG_1499  IMG_1438

Trénink udělal radost nejen mladým sportovcům, ale i Tomášovi. Podívejte se, jak to celé probíhalo!

 


Pingpongový stůl pro Michala a jeho sourozence

28. 6. 2018

CON__14-1 CON__26-1


Sen na ledu

28. 1. 2017

Česká olympijská nadace pomohla splnit další sportovní sen! Mým snem je podívat se na velký krasobruslařský závod”, obrátila se na Nadaci podpořená šestiletá Johanka, která se sama krasobruslení věnuje. Do hlediště ME v krasobruslení, které se konalo v lednu 2017 na domácí půdě v Ostravě, se mohla podívat díky vstřícnosti organizátorů akce.

20170128_184025 20170130_215019 obrázek 2


Zuzka Hejnová jako ze sna

2. – 5. 2. 2017

Terezka, která se věnuje atletice si přála potkat osobně svou velkou favoritku a sportovní vzor Zuzku Hejnovou. Chtěla od ní dostat cenné rady na začátek své sportovní cesty. Ideální příležitost byla ve sportovním centru Nymburk, kde Zuzka pořádá atletické HESU kempy. Několik společných dnů bylo vyplněno vším, co se sportem souvisí…od praktických ukázek na dráze po rady s výživou, specializací a osobními zkušenostmi ze života profesionálního sportovce. Terezka se dozvěděla vše, co potřebovala. Držíme pěsti, ať jí sport moc baví!

Terezka Burlová_HESU kemp_únor 2017stažený soubor

Partneři